جلسه مدیران دفاتر امور شاهد و ایثارگران استان تهران

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۳ کد : ۱۵۷۳۷ اسلاید
تعداد بازدید:۱۵۶

احمد صالحی آرا رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره تمهیدات اندیشیده شده برای حمایت از دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: حدود ۱۴۲ هزار و ۲۰۴ نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر در واحدهای سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند که امیدواریم در سال تحصیلی جدید باتوجه شعار جهش تولید، بتوانیم خدمات بهتری را به این دانشجویان ارائه دهیم.

وی افزود: از جمله اقداماتی که در این زمینه می‌توانیم انجام دهیم، این است که دانشجویان شاهد و ایثارگر نسبت به مقررات و قوانین مرتب توجیه شده تا ضمن اجرای این قوانین، بتوانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. بعضی از دانشجویان شاهد و ایثارگر به دلیل عدم آگاهی از برخی قوانین، سالیان متمادی دچار برخی مشکلات هستند. درحالی که می‌توانند با آگاهی از قوانین موجود، به راحتی مشکلات را پشت سر بگذارند.

صالحی آرا ادامه داد: رویکرد مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به گونه‌ای خواهد بود که حرکت از سوی خادمان، به سمت ایثارگران باشد؛ درواقع ما نباید بنشینیم تا ایثارگران به ما مراجعه کنند، بلکه ما وظیفه داریم که به سمت آن‌ها حرکت کنیم.

رئیس مرکز امورشاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی ایثار تصریح کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر باید نسبت به این موضوع آگاه باشند که در پایان هرسال، باید در یک ماراتن بسیار بزرگ شرکت داشته باشند. اطلاع رسانی درباره این جشنواره به طور معمول از آبان ماه انجام می‌شود. امسال نیز سعی خواهیم کرد فرآیند اطلاع رسانی را به صورت دقیق انجام دهیم تا حتی دانشجویان جدید الورود نیز نسبت به این جشنواره آگاهی لازم را داشته باشند.

وی درباره برنامه‌های هفته دفاع مقدس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است که براساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح نهادهای کشوری و لشکری، ستادی در مجموعه حفظ آثار دفاع مقدس به فرماندهی سردار کارگر تشکیل شده است که نزدیک به ۲۵ تا ۳۰ مرکز دولتی و خصوصی در آن فعالیت خواهند داشت. دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان کمیته چهلمین سالگرد نیز در این زمینه ایفای نقش خواهد کرد. مطابق بخش‌نامه صادر شده، از سوم خردادماه نزدیک به ۴۱ اقدام در این زمینه انجام شده است.

صالحی آرا درباره مطالبات دانشگاه آزاد اسلامی از بنیاد شهید و امورایثارگران خاطرنشان کرد: خوشبختانه مدیر جدید بنیاد شهید جزو آزادگان سرافراز جامعه ایثارگری کشور هستند و باتوجه به اطلاع وی از میزان مطالبات دانشگاه آزاد، این احساس وجود دارد که بنیاد به سمت پرداخت مطالبات و ادای دین خود به دانشگاه آزاد درحال حرکت است و روزنه‌های امید بسیار خوبی طی ۲،۳ ماه گذشته در این راستا ایجاد شده است. مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی نیز تلاش‌ها و پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام داده‌اند.